اتریم در برای بیت کوین: چه چیزی آن‌ها را از هم جدا می‌کند؟

نویسنده: بهزاد ایزدی
تاریخ: ۹۹/۰۳/۲۴ | ۱۷:۰۹ تعداد دیدگاه: ۰ زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه تعداد بازدید: ۲۷
اتریم در برای بیت کوین: چه چیزی آن‌ها را از هم جدا می‌کند؟

احتمالاً چیزهایی در مورد بیت کوین شنیده‌اید اما در مورد اتریم چطور؟

این یک مسابقه تسلیحاتی است که در حال حاضر در دنیای رمز ارزها در حال برگزاری است که بیت کوین و اتریم رهبران آن هستند. اتریم یک ارز دیجیتال 3 ساله است و بیت کوین نزدیک‌تری و بزرگ‌ترین رقیب آن است که با سرعت بسیار وحشتناک در حال رشد است.

سرمایه­ گذاران، به صورت لجوجانه در مورد بیت کوین رفتار می­کنند و آن به دلیل رشد نزدیک به 3 برابری ارزش بیت کوین تاکنون است اما اتریم به سختی 4000 درصد رشد کرده است.

این همچشمی بسیار مرسوم است، هر دو آن‌ها باعث ایجاد یک ارز دیجیتال شده­اند که برای هر نوع تراکنش ناشناس می­توانند مورد استفاده قرار گیرند. ether مانند بیت کوین، کوین‌های دیجیتال دارد.

هردو آن‌ها ارزش سهم خود را در نوسانات شدید ارزش مشاهده کرده‌اند، مورد اخیر وقتی بود که ether تمام ارزش خود را در یک روز از دست داد که در 21 june 2017 روی داد که در یک تبادل ارزشش از 319 دلار به 10 سنت رسید.

اما یک تفاوت اساسی وجود دارد. آن‌ها از نوعی تکنولوژی نیرو گرفته‌اند که همان بلاک چین است. بسیاری از افراد تصور می­کنند تکنولوژی ether راه بهتری دارد.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین را مانند DNA برای ارزهای دیجیتال تصور کنید که در یک دفتر کل آنلاین نگه‌داری شده و همه تراکنش­های ایجاد شده را گزارش می‌کند.

به دلیل اینکه رمز ارزها هیچ‌گونه چاپ فیزیکی ندارند، بلاک چین به پول­ها اجازه می­دهد در سراسر وب ره‌گیری شده و بنابراین امکان کپی کردن و یا جعل آن‌ها ممکن نیست.

بلاک چین ether، اتریم نامیده می­شود و برخلاف بلاک چین بیت کوین آن قطعه‌ای کلیدی از تکنولوژی را نمایان می‌کند که قراردادهای هوشمند نامیده می­شوند و در آن فقط تراکنش‌ها ره‌گیری نمی‌شوند بلکه آن‌ها برنامه دار نیز می‌کند.

اکنون نمونه­ای از آن با پرداخت‌ها و دریافت‌های خودکار داریم، اما تصور کنید که خودتان می­توانید تمام پول خود را در آن سرمایه گذاری، خرج و نگه‌داری کنید. به معنی واقعی، می­توانید از پول خود را برای به خودتان به کار ببرید.

قراردادهای هوشمند به شما کمک می­کنند به تنها پول خود را مبادله کنید، بلکه هر چیزی مانند سهام را بدون نیاز به دفتر ثبت اسناد یا هر سرویس دهنده دیگری انجام دهید.

این کار باعث شده است نفش واسط از بین برود این چیزی است؛ که سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند و آن چیزی است که بسیاری از افراد فکر می‌کنند اتریم نسبت به آنچه بیت کوین دارد قوی‌تر بوده و تکنولوژی سودمندتری دارد.

هرچند بیت کوین همه‌چیز یک تکنولوژی پرداخت را دارد، تکنولوژی بلاک چین اتریم کاربردهای دیگری در دنیای واقعی دارد از قماربازی گرفته تا بانکداری و این دلیل ان است که چرا اتریم مقبولیت زیادی در میان شرکت‌های بزرگ دارد.

از BARCLAYS استفاده کنید که از قراردادهای هوشمند اتریم برای تجارت استفاده می‌کند. در آینده بیت کوین در میان صحبت‌های در مورد رمز ارزها تنها نخواهد بود

ثبت دیدگاه و سایر نظرات
دیدگاه دیگران
دیدگاهی یافت نشد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید